Kāpēc izvēlējāties studēt LU Tukuma filiālē?
Sākotnēji plānoju studēt Rīgā, jo pati esmu no Jūrmalas, tolaik – LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē Imantā, kas ir salīdzinoši tuvu, tomēr, kad uzzināju, ka Tukuma filiālē ir iespēja studēt ceturtdienās, izvēlējos studēt LU filiālē Tukumā.
Kā jūtas students, studējot reģionālajā filiālē?
Studiju procesu Tukuma filiālē atceros ar prieku, protams, man bija paveicies ar ārkārtīgi jauku kursu, daudz neatlaidīgām, zinātkārām meitenēm no dažādām pilsētām – Jūrmalas, Dobeles, Talsiem, Jelgavas, arī Rīgas –, tas mums sniedza iespēju pārrunāt iegūtās pedagoģiskās atziņas, strādājot dažādās izglītības iestādēs, dažādās pašvaldībās. Kā arī vienmēr prieks satikt filiāles direktori Ingu Jonušu un metodiķi Sanitu Grjunbergu, kas vienmēr atbalstīja un iedrošināja studiju procesā, vienmēr atrodot īstos uzmundrinājuma vārdus.
Kādi studijās pozitīvie ieguvumi, kas visvairāk ļauj justies kā Universitātes studentam?
Šķiet, lielākais no ieguvumiem studiju procesā bija iegūtā izpratne par to, ko un kāpēc mēs darām darbā ar bērniem, iegūti dažādi mācību materiāli, daudz radošas un interesantas idejas. Brīnišķīgi bija tas, ka ceturtdienās iegūtā zināšanas un kāds interesants uzdevums jau piektdienā tika izmantots un izmēģināts praktiski darbā ar bērniem. Vēl – metodiskie materiāli, digitālie rīki, kuri tiek izmantoti ikdienas darbā.
Kā veicās ar studiju apvienošanu ar ģimenes dzīvi un darba pienākumiem, vai bija arī kolēģu atbalsts?
Lai man nebūtu jāziedo nedēļas nogales studijām četrarpus gadus, es izvēlējos studēt Tukumā, tas man sniedza iespēju brīvdienas pavadīt ar ģimeni, kas man bija ļoti svarīgi. Darba dienās ir studijas, ikdienas darbu steiga, tomēr brīvdienās man ir nozīmīgs laiks ar ģimeni. Jūrmalas izglītības iestāde “Bitīte” ir vieta, kurā strādāju visu studiju laiku, vadītāja Ilona Pāvule-Vītola kā darba devējs mani iedrošināja uzsākt studijas un ar prieku uzņēma kolektīvā. 2024. gadā no mūsu iestādes bijām četras, kas ieguva diplomus. Liels paldies arī metodiķei Laimai Kravalei un visam kolektīvam, kas vienmēr bija saprotošs, atbalstošs un kā liels dzinējspēks, kas palīdzēja visā studiju procesā.
Vai ir kādas studiju laika atziņas?
Divas no svarīgākajām atziņām studiju laikā bija šādas – kad ir sajūta, ka ir grūti, nevar ar visu tikt galā svarīgi ir plānot, nekoncentrēties uz lielo baiso darbu, kas sagaida beigās, bet sakārtot prioritātes un pa vienam darbam uz priekšu, pa vienai ceturtdienai (manā gadījumā) uz priekšu, beigu datumi pienāks tāpat, gala darbi pienāks tāpat, nav nozīmes pārlieku uztraukties pirms tā, bet solīti pa solītim uz priekšu. Un otra atziņa arī ir tāda, kas sastopama grūtībās, – jāsaprot, ka tam, ko darām, ir jēga, tam pienāks beigas, četrarpus gadi paies tāpat, vienīgā atšķirība būs tajā, ko mēs šajā laikā būsim izdarījuši, grūtības ir jāpieņem, jo tajās mēs augam un kļūstam gudrāki, viedāki un gandarījuma sajūta, kad paveikts šķietami neiespējamais, arī kļūst saldāka.
Vai hobijs un brīvā laika aktivitātes motivē studijām un darbam
Varētu teikt, ka mans hobijs ir veselīgs dzīves veids, aktivitātes brīvajā laikā un pavadītais laiks ar ģimeni. Manuprāt, ir svarīgi katram cilvēkam atrast un izkopt kādu hobiju, jo tas sniedz iespēju atslēgties no ikdienas rūpēm, atbildībām darbā un studijās. Piemēram, garās pastaigas, vai sportošana var būt lielisks veids kā uzturēt gan fizisko gan mentālo veselību, uzlādēt un dot ilgtermiņā atgriezenisko saiti -enerģiju un labu noskaņojumu un tad tāds uzlādēts vari doties atpakaļ darbos.
Vai bija kādi savi sasniegumi studijās?
Man tāds mazais sasniegums bija pašaizliedzīgi un godam pildīt kursa vecākā pienākumus visu studiju laiku. Cik nu vien varēju atbalstīju savu kursu, komunicēju ar pasniedzējiem, filiāles direktori un metodiķi, labprāt arī piedalījos dažādos Universitātes projektos, kā video rullīša filmēšanā, piedalījos dažādās zoom tikšanās reizēs, kurās varēju dalīties ar pieredzi un ieguvumiem studiju procesā.
Vai ir kādi ir nākotnes plāni?
Pēc izlaiduma dokumentus uzreiz iesniedzu maģistratūra studiju programmā “Izglītības vadība”, izturēju iestājeksāmenus, tomēr neilgi pēc tam uzzināju, ka esmu sava otrā bērniņa gaidībās un nolēmu studiju turpināšanu nedaudz pārcelt, bet noteikti ne atcelt! Plānoju turpināt studijas nākamajā līmenī, iespējams pat, sākoties jaunajam mācību gadam.
Vai ir kāds novēlējums nākošajiem studentiem, kāpēc izvēlēties studijas LU Tukuma filiālē? Vai studijām ir arī misijas apziņa - būt noderīgam un attīstīt savu novadu, valsti..
Novēlējums nākošajiem studentiem noteikti būtu nebaidīties, pieņemt izaicinājumu un, gribētos teikt, Tu to nenožēlosi. Ieguvumi, iegūstot izglītību, ir daudz – personīgā izaugsme, akadēmiskās, teorētiskās, praktiskās zināšanas. Būtu nepatiesi teikt, ka nebūs grūtību un izaicinājumi, brīži, kad šķiet nolaižas rokas, bet gandarījums, lepnums, prieks, kad pārvarēti šie posmi ir fantastisks. Skolotājs ir tāda unikāla būtne, gribētos pat teikt – sava veida cilvēks orķestris, īpaši sākumizglītībā, mums jābūt tik daudzpusīgiem, palīdzot apgūt mazajam cilvēkam dzīvi. Darbs ir ārkārtīgi atbildīgs, kuru jāveic ar patiesu atdevi un mīlestību gan pret to, ko darām, gan pret šo mazo cilvēku, mūsu zemes nākotni un cerību. Pedagogs manās acīs ir varonis, kam iespējams aizsniegt mazo cilvēku, atrodot katram pieeju un spējot izveidot saikni, kurā notiek izglītošana un cilvēka kā personības veidošana.
Paldies LU Tukuma filiāles vārdā Reldai par pieredzes stāstu un vēlam, lai skaisti izdodas visi nākotnes plāni gan ģimenē, darbā, gan studijās augstākā līmenī. Un lai priecīgi valsts svētki!